+ Cevap Ver
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Vergiler - Harçlar - Katılım Payları kategorisindeki İlan Reklam, Eğlence Vergileri ve Harçlar Hususunda Belediye Gelirleri Tebliği isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Forum Üyesi Ferruh Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Ağustos 2013
  Yer
  Malatya
  Mesajlar
  928

  İlan Reklam, Eğlence Vergileri ve Harçlar Hususunda Belediye Gelirleri Tebliği

  Belediyelerin Tebliğde belirtildiği şekilde meclislerinden grupları belirlemeleri gerekmektedir. Temmuz geçtigine göre Ağustos veye eylül toplantılarında bunu mecliste görüşmek lazım

  3.1. Belediyelerce Yapılacak İşlemler
  Yukarıda genel olarak esasları belirtilen maktu vergi ve harçların miktar ve tutarlarının tespiti ile ilgili olarak belediyelerce yapılacak işlemler aşağıda açıklanmıştır. Buna göre;
  Belediye meclisleri, 2464 sayılı Kanunun 96 ncı maddesinin (A) fıkrasının ikinci paragrafında sayılan vergi ve harçlar bakımından mahallin çeşitli semtleri arasındaki sosyal ve ekonomik farklılıkları dikkate almak suretiyle belediyelerini dört gruba ayırırlar. Bu ayırımda, dört grup zorunlu olmayıp duruma göre daha az grup da belirlenebilir.
  Söz konusu gruplar bu Tebliğin ekinde yer alan “Bazı Maktu Vergi ve Harç Tarifelerine İlişkin Tablo”nun sağında 1’den 4’e kadar numaralanmış sütunlardan oluşmaktadır. Bu gruplar mahallin gelişmişlik düzeyine göre, en yüksek (1) numaradan başlamak suretiyle en düşük (4) numaraya doğru sıralanır.
  Bu kapsamda, Kanunda belirtilen en alt ve en üst sınırları aşmamak şartıyla söz konusu maktu vergi ve harçların miktar ve tutarları belirlenir ve belirlenen miktar ve tutarlar bahse konu dört gruba dağıtılır. Belediye meclislerince belediyenin (4)’ten daha az bir gruba ayrılması halinde bu miktar ve tutarların belirlenen gruplar içerisinde dağıtılacağı tabiidir.
  Belediye meclisleri, miktar ve tutar belirlemenin yanı sıra, söz konusu maktu vergi ve harç miktar ve tutarların uygulanması bakımından bölge, semt, mahalle, bulvar, meydan, cadde veya sokağın hangi gruba gireceğine de karar verirler. Ancak, bu bilgiler ilgili Bakanlığa gönderilmez.
  Belirlenecek miktar ve tutarlar her yıl yeniden değerleme oranında artırılacağından söz konusu maktu vergi ve harçların miktar ve tutarlarının tespitinde bu durumun göz önünde bulundurulması gerekir.
  Bu şekilde hazırlanan “Bazı Maktu Vergi ve Harç Tarifelerine İlişkin Tablo”lar, ilgili belediyelerce 01/10/2014 tarihine kadar İçişleri Bakanlığına (Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü) gönderilir.  Tebliğin Tamamı

 2. #2
  Forum Üyesi Ferruh Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Ağustos 2013
  Yer
  Malatya
  Mesajlar
  928
  Konu Ferruh Atalay tarafından (31 Ağustos 2014 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

+ Cevap Ver

Benzer Konular

 1. Kamu İhalelerinde İlan Süresi
  By Ferruh Atalay in forum Kamu İhale Mevzuatı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07 Mart 2016, 12:26
 2. 6360 İle İlgili Harcırah Kanunu Tebliği
  By Ferruh Atalay in forum Genel Konular / Duyurular / Sınavlar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 26 Aralık 2014, 22:59
 3. Vergileri Tahsil Edecek Olan Belediyeler
  By Ferruh Atalay in forum Vergiler - Harçlar - Katılım Payları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 26 Ekim 2014, 01:32
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 25 Nisan 2014, 03:25
 5. Mahalli Seçimlerden Sonra Revize Edilecek Bütçeler Hususunda
  By Ferruh Atalay in forum Bütçe / Kesin Hesap
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 18 Mart 2014, 20:21

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0