+ Cevap Ver
3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Genel Konular / Duyurular / Sınavlar kategorisindeki Seminere Davet isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Forum Üyesi Ferruh Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Ağustos 2013
  Yer
  Malatya
  Mesajlar
  928

  Seminere Davet

  Katılmayı arzu edenler 0535 716 54 46 nolu telefondan bize ulaşabilirler.
  Herhangi bir ücret sözkonusu değildir.

  İsim: davet.jpg
Görüntüleme: 252
Büyüklük: 14.0 KB (Kilobyte)

 2. #2
  Forum Üyesi Ferruh Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Ağustos 2013
  Yer
  Malatya
  Mesajlar
  928
  Sayın Vali bey'den yarın akşam sunum dokümalarını almak için ricada bulunacağız. Şayet alabilirsek forumumuzda paylaşacağız, alamaz isekte tutulan notlardan aktarmalar yapacağız. Bu arada davetiyemize sehven emekli yazmışız fakat kendileri hala Merkez Valisi olarak görev yaptaktadırlar.

 3. #3
  Forum Üyesi Ferruh Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17 Ağustos 2013
  Yer
  Malatya
  Mesajlar
  928
  İlk kez böyle bir etkinliğe girişmiştik. Bizi fazlasıyla yordu, fakat çok büyük bir tecrübe edindik. Bu yüzdende yorgunluğa değdi. katılan herkeze, buradan birkez daha teşekkürler.

  Etkinliğe gelince, 2 gün boyunca planladığımız konulara zaman pek kalmadı, Zira Malatya İl Mahalli İdareler Müdürü sayın Hüseyin ALAGÖZ ve Malatya Belediye Başkan Yardımcısı sayın İsmail NACAR'ın teşrifleri ile seminerimiz tam bir soru-cevap şeklinde başladı ve bitti. Bu arada her ikisinede değerli zamanlarını ayırdıkları için ayrıca teşekkür ederiz.

  Katılımcı Belediye personelleri kendi durumları ile alakalı sorular sordular, yetkililerde verebilecekleri cevapları verdiler.

  Genel olarak- Kapanacak Belediyelerdeki personellerin yeni görev yerlerinin 2013 yılı sonu itibari ile belli olduğunu ve seçimlerden 1 hafta önce kendilerine bildirileceğini söylediler. Aynı durumun taşınır ve taşınmazlar içinde geçerli olduğunu belirttiler.

  6360 sayılı kanuna göre verilen personel listelerinin revize edildiğini, son 10 yıllık personel listeleri ile karşılaştırma yapılarak büyükşehire devredilen görevlerde çalışan personellerden bazılarının Büyükşehir kadrolarına bazılarının ise bağlandıkları ilçe belediyelerine atandıkları ve ilçede olanlarında yine aynı yerlerinde kaldıklarını söylediler.( Kişisel olarak geç açıklanmasının sebebinin personel tepkilerini mümkün olduğunca geciktirmek olduğunu düşünüyoruz)

  Katılımcılar, böyle bir durumun olması halinde personellerin pek çoğunun seçimlerden sonra mahkemelerde dava açacaklarını dile getirdiler.

  En az 1 yıl hem personel hemde iş akışı yönünden sıkıntılar olacağını söylediler.

  Konuşmalarından, Personel kaynaşmasının (Belde, ilçe , özel idare personelinin) biraz sıkıntılı olacağını belirtme ister gibiydiler.

  Hali hazırda Büyükşehirin gelirinin 2 kat artacağını fakat iş yükünün ise 5 kat arttığı, ilçe belediyelerinin ise gelirlerinin 4 kata yakın artacağını merkezi idare vergi gelirleri paylarını kastederek belirttiler.

  Belli görevlerin ilçe belediyelerine devredilebileceğini söyledilerki , devredilen işler için ilçe belediyelerinin herhangi bir itiraz hakkıda yoktur bunuda belirtmiş olalım.( Devredilecek işlere karşılık ilçe belediyelerine işin durumuna göre belli bir ödeme yapılacak gibi görünüyor, Örneğin abone sayısı az olan yerlerde su hizmetlerinin ilçe belediyesi eliyle devamı gibi)

  Kapanacak belediyelere ait taşınmazlardan (Hizmet binası, düğün salonu, konuk evleri, vb) faydalanılmaya devam edileceğini belirttiler.

  Özetle personel durumunun seçimlerden 1 hafta önce açıklanacağını ( Bu durum Malatya ili için geçerlidir diğer iller için herhangi birşey diyemiyoruz) yetkililerin kendilerinden öğrenmiş olmuş.

  Mahalli idare dışından katılan bir misafirimizin, Başbakanlık tasarruf tedbirleri genelgesine uymadığı sebebi ile kendisine ceza verildiğini söylemesi üzerine, sayın Vali Bey, "cezaların kanun ile koyulduğunu, genelge gerekçe gösterilerek ceza verilemeyeceğini" ve verilen cezanın iptali için dava açması halinde kazanacağını belirtti,

  Farklı konuların planlandığı 2 günlük seminerimiz bu şekilde başladı ve sona erdi.


  Altı çizili kısımlar yetkililerin ifadesi değil , kendi yorum ve düşüncemizdir.
  Konu Ferruh Atalay tarafından (21 Şubat 2014 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

+ Cevap Ver

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0